TOOLSGROUP SO99+

“SİSTEK, Tedarik Zinciri Planlaması, Talep tahminleme ve Stok Optimizasyonu uzmanı TOOLSGROUP çözüm ortağı”

SİSTEK olarak LEVENT ÖZŞAHİN Danışmanlık ile birlikte Türkiye ve Hollanda pazarında çözüm ortağı olduğumuz TOOLSGROUP firması talep analitiği ve tedarik zinciri planlaması konusunda çalışmakta olup SO99+ Talep Tahminleme ve Stok Optimizasyonu çözümünü geliştirmiştir. SO99+ ismi %99 üstü servis optimizasyonu yapabilmesinden dolayı verilmiştir. Birçok büyük işletmede başarı ile kullanılan SO99+ çözümü ile servis seviyesi arttırılırken, stokların düşümü optimize edilerek kurumun finansallarındaki pozitif etki arttırılmakta ve işletme performansı iyileştirilmektedir.

 

TOOLSGROUP, merkezi Boston’da olan 20 seneyi aşkın süredir talep tahminleme ve envanter optimizasyonu konusunda çalışan dünya çapında 8 ofisi ile hizmet veren bir şirkettir.

 

TOOLSGROUP SO99+, dünya çapında aralarında Ferrari, Maserati, Aston Martin, Danone, Colgate, Diageo, Nestle, Guinness, Energizer, Home Depot, Lennox, Mitsibushi Electric, Ferroli, Indesit, Piaggio, Delphi, Michelin, Luxotica (Ray-Ban) gibi farklı sektörlerden 300’ü aşkın firma tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

 

TOOLSGROUP, Gartner tarafından 2016 yılında yayınlanan Tedarik Zinciri Planlama Magic Quadrantında Liderler grubunda yer almıştır.

 

TOOLSGROUP, Nucleus Research tarafından Envanter Optimizasyonu konusunda 2016 başında yayınlanan kullanılabilirlik ve fonksiyonaliteyi baz alan bir araştırmada 21 farklı çözüm arasında Toolsgroup‘un SO99+ ürünü liderler quadrantında en üst sırada yer almıştır.

 

TOOLSGROUP SO99+ ile SAP ERP entegrasyonu konusunda SAP HANA teknolojisi sertifikasyonunu alan ilk firma olmuştur.

 

TOOLSGROUP, 20 yılı aşan araştırma ve tecrübe ile ortaya çıkan patentli algoritmaları ile (FBFTM Frequency-Based Forecasting, STSTM Stock-to-Service Envanter planlama, DRTTM Distribution Replenishment Tunneling) talep tahminleme, envanter optimizasyonu ve replenishment süreçlerinde fark yaratmaktadır.

 

TOOLSGROUP SO99+ bugüne kadar uygulamaya alındığı kurumlarda stok seviyesinde %10-%50 aralığında düşüş sağlarken, servis seviyelerini %99’un üstüne yükseltebilmiştir.

 

TOOLSGROUPSO99+ ürününe Machine Learning gibi güncel teknolojileride ekleyerek yatırımlarını ve gelişimini sürdürmektedir.

 

TOOLSGROUP, 2016 yılında düzenlenen FROST & SULLIVAN tarafından Otomotiv ve Yedek Parça Sektöründeki Tedarik Zinciri Yönetimi Ürünleri arasında Liderlik Ödülünü almıştır.

 

İletişim ve bilgi talebi için levent.ozsahin@sistek.com.tr e-mailini kullanarak bizden bilgi talep edebilirsiniz.