İŞ ZEKASI

İş Zekası Sistemlerine olan gereklilik, günden güne artan veri miktarı ve merkezi bir raporlama sistemine olan ihtiyaçlardan dolayı kurumlar için kaçınılmaz hale gelmiştir. Artan rekabet, kurumların kritik kararlar öncesi geçmiş verilerini detaylı olarak analiz etmesini zorunlu hale getiriyor. Veri kaynakları çeşitleniyor, veri toplama hızı artıyor. Böyle olunca da veriyi analiz etmek gittikçe daha zorlu bir süreç haline geliyor.

Öncelikle anlaşılması gereken konu şudur ki; İş zekası projeleri bir BI platformu seçme projesi değildir. İş zekası tek başına bir raporlama projesi de değildir. Bir iş zekası projesi, raporlama, çok boyutlu analiz süreçleri, mantıksal çözümlemeler, veri madenciliği, süreç madenciliği(süreç yönetim teknikleri), karmaşık olay analizi, iş performans yönetimi gibi bir çok süreci içeren ve her şeyden önce süreç sahipleri ile birlikte gerçekleştirilmesi gereken kapsamlı bir projedir.

Sistek olarak Pentaho BI platformunu kullanarak İş zekası projeleri gerçekleştiriyoruz. Siz de yüksek lisans ücretleri ödemeden yüksek verimli iş zekası projelerine imza atabilirsiniz. Projenin planlamasından itibaren her aşamasında Sistek’ in tecrübeli danışman kadrosu hizmetinizde olacaktır.