ELASTIC SEARCH

Veri büyüyor, işlemek zorlaşıyor…
İlişkisel veri tabanlarında, veri miktarı arttıkça aranan veriye hızlı ulaşmanın yolu önceden belirlenen alanlar üzerinde indeksler oluşturmaktır. Ancak indeksler arama ihtiyaçlarına tam olarak çözüm getiremezler. Örneğin metin içinde bir kelimenin aranması gerektiğinde işler karmaşıklaşır.

Bunun yanında kurumlardaki veri kaynağı sadece verilerin yapısal olarak tutulduğu ilişkisel veri tabanları değildir. Kurum içinde üretilen her dosya (raporlar, sözleşmeler, sunumlar, teklifler) ve kurumun sosyal medya hesapları da günümüzde kurumların önemli veri kaynakları arasında sayılmaktadır.

Elastic Search

Elastic Search

Örneğin bir müşteri ile ilgili kurumunuzda üretilmiş tüm verilere anlık olarak ulaşmak istediğinizi düşünün; müşteriye ait bilgiler hangi veri tabanında geçiyor, bugüne kadar kendisi ile ilgili hangi işlemler yapılmış, hangi sözleşmeleri var, hangi teklifler sunulmuş? Bu verilere tek bir noktadan ve Google arama yapar gibi son derece hızlı bir şekilde ulaşabildiğinizi düşünün.

ElasticSearch, büyük veriler ile çalışan şirketlerin, adından da anlaşılacağı gibi içerik arama, veri analizi, sorgulamalar ve öneriler gibi işlemlerde özellikle performans kabiliyetleri, güçlü ve esnek olmasın dan dolayı tercih ettiği bir arama motoru çözümüdür.

SİSTEK olarak, kurumunuzun ya da kurumunuzda kullanılan iş uygulamalarının ihtiyaç duyduğu güçlü ve esnek arama çözümü için Elastic Search ürününü incelemenizi tavsiye ediyoruz. Elastic Search konusunda desteğe ihtiyaç duyarsanız, SİSTEK güçlü danışman kadrosu ile yanınızda olmaktan mutluluk duyacaktır.

Elastic Search