VERİ ANALİTİĞİ

Endüstri 4.0 devrimini yaşadığımız günümüzde bilgisayarlarımız ve cep telefonlarımızın dışında artık her tür cihazdan internete bağlanmaktayız. Bu sayede artık akıllı saatler, bilezik-kolye gibi giyilebilir cihazlar, arabalar, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri, elektronik aletler, tezgahlar, iş makineleri ve hatta tüketim ürünlerinin kendisi gibi aklımıza gelecek her türlü nesne aracılığı ile üretilen veriler birikmektedir. Eskiden kurumsal operasyonlar ile işlemsel veriler toplanırken; artık resim, video, ses kaydı, sosyal medya mesajı, konum, ivme ve hız bilgisi, nesneler arasındaki ilişki, yüksek frekanslı sinyal gibi veri türleride toplanmakta ve veri çeşitliliği her geçen gün artmaktadır.

Toplanan verilerin bulut üzerinde kolayca ve büyük miktarlarda depolanabilmesi ve işlenebilmesi İleri Analitikler olarak adlandıracağımız Veri Madenciliği (DM), Yapay Zeka (AI), Makina Öğrenmesi (ML) gibi tekniklerin yaygın olarak kullanımına imkan sağlamakta ve bu verilerden saklı bilgilerin elde edilmesi, ileri dönük tahminlerin çok daha yüksek doğrulukla yapılabilmesi, öğrenen karar destek sistemleri gibi konular hayatımıza girmeye başlamıştır.

SİSTEK olarak; Endüstri 4.0 hedefine giden yolda gerekli dijital dönüşümün en önemli bileşeni olduğuna inandığımız İleri Analitikler konusunda tecrübeli danışmanlarımız müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz; proje takımının eğitimi, proje hedeflerinin tanımlanması, prototip çalışması, proje konsept danışmanlığı, proje geliştirme gibi ana başlıklarda gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetleri projelerinizin tamamında yada planlama aşamasından başlayıp projenizin devreye aşınmasına kadarki süreçin herhangi bir bölümünde sunabilmekteyiz.